Blog
Piecyk typu koza – do jakiego wnętrza będzie pasować?
Piec typu koza jest wolnostojącym piecem kominkowym, służącym do dogrzewania pomieszczeń lub budynków mieszkalnych, biurowych i innych. Jego główną zaletą jest możliwość szybkiego ogrzania pomieszczenia, w którym znajduje się piec typu koza. Z tego powodu świetnie nadaje się on także do otwartych przestrzeni. Dowiedz się, w jakich pomieszczeniach sprawdzi się to rozwiązanie.
Jak długo pali się płyn w biokominku?
Biokominki mogą być doskonałym zamiennikiem dla tradycyjnych palenisk. Takie urządzenia są polecane w szczególności tym osobom, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na zamontowanie klasycznego kominka. Jest to także rozwiązanie, które ma wiele atutów – przede wszystkim nie potrzebujemy dostępu do komina i możemy go zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naszego domu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej korzyściom, jakie wynikają z zainstalowania tego rodzaju kominków oraz temu, jak przebiega w nich proces spalania i ile szacunkowo zużyjemy paliwa w tym urządzeniu.
Czy kominek elektryczny daje ciepło?
Kominki sprawiają, że wnętrza naszych domów stają się niezwykle nastrojowe. Jednak nie w każdym typie budownictwa istnieje możliwość ich zamontowania. Na szczęście – to wcale nie oznacza, że mamy zrezygnować z wymarzonego kominka, bo oprócz tradycyjnych modeli dostępne są także wersje elektryczne. Jakie korzyści niesie ze sobą instalacja tego rodzaju urządzenia i czy przy jego pomocy możemy ogrzewać dom? Sprawdźmy.
Jak działa wkład kominkowy z płaszczem wodnym?
Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym mogą być wartościowym zamiennikiem dla tradycyjnych rozwiązań, a ich zamontowanie niesie ze sobą wiele korzyści. Co przede wszystkim zyskamy, wykorzystując ten typ instalacji w naszym domu czy mieszkaniu? O czym warto pamiętać, decydując się na ten rodzaj kominka i jaka jest zasada jego działania?
Zabrudzenia z sadzy – jak sobie z nimi radzić?
Jeśli mamy w domu kominek, to pamiętajmy, że jest nie tylko ozdobą naszych wnętrz, ale także elementem wyposażenia, o który należy szczególnie zadbać. Powinniśmy systematycznie usuwać nagromadzoną sadzę i inne zanieczyszczenia. Wpłynie to korzystnie na funkcje grzewcze urządzenia, a my będziemy mogli się nim cieszyć przez długi czas. W tym artykule przedstawimy, z jaką częstotliwością czyścić kominek i jakie preparaty do tego zastosować.
W jaki sposób zabezpieczyć kominek przed dziećmi?
Zamontowanie kominka w domu to nie tylko sposób na dodatkowe źródło ciepła, ale także pomysł na upiększenie wnętrza i wprowadzenie do niego prawdziwie domowej i wyjątkowej atmosfery. Szeroki wybór dostępnych rozwiązań sprawia, że dopasujemy idealny model do każdego typu wystroju domu czy mieszkania. Posiadanie kominka wiąże się jednak z pewnymi zagrożeniami – w szczególności, gdy mamy małe dzieci czy na przykład zwierzęta domowe. W tym artykule przedstawimy, w jaki sposób możemy zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, by nie narazić ich na kontakt z ogniem czy wysoką temperaturą.
Panoramiczny kominek – kiedy warto się na niego zdecydować?
Nowoczesne kominki znacznie różnią się od tradycyjnych modeli, które możemy pamiętać ze starego budownictwa. Odbiegają od nich zarówno pod względem zastosowanych technologii, jak i samej estetyki. Oczywiście dalej pełnią swoją podstawową funkcję, czyli ogrzewają pomieszczenia. Jednak z tą różnicą, że nowoczesne aranżacje kominków doskonale współgrają z wnętrzami, którym daleko do klasyki i tradycji. A co więcej – są niezwykle efektowne i przykuwają wzrok. Jeśli chcemy stworzyć eleganckie i zjawiskowe wnętrze, to warto zwrócić uwagę na kominki panoramiczne. W tym artykule przedstawimy, w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej.
Jak ważne jest odpowiednie wentylowanie zabudowy kominka?
Kominki pełnią nie tylko funkcje estetyczne, ale przede wszystkim użytkowe. Stanowią one dodatkowe źródło ogrzewania, dzięki któremu w szybki sposób można podnieść temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Aby jednak móc cieszyć się funkcjonalnym systemem ogrzewania, należy odpowiednio go zaprojektować.
Czy kominek gazowy można zamontować w istniejącą już instalację kominka na drewno?
Kominki od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Oprócz tego, że pełnią funkcję estetyczną są też dodatkowym źródłem ciepła w domu. I choć całkowicie nie zastąpią tradycyjnego ogrzewania budynku, mogą go uzupełnić, ograniczając korzystanie z kosztownych źródeł. Na ich instalację decydują się zarówno miłośnicy klasycznych rozwiązań, jak i ci, którzy chcą wzbogacić nowoczesne wnętrza w atrakcyjny element, dzięki któremu przestrzeń stanie się bardziej przytulna.
Nauczmy się rozpalać w kominku. Drewno 99% satysfakcji z użytkowania
Kominek na drewno to nadal bardzo popularne rozwiązanie. Pozwala on nie tylko dogrzać pomieszczenie, w którym się znajduje, ale także doskonale sprawdza się w przypadku ogrzewania całej powierzchni mieszkalnej. W celu ogrzewania domu służą specjalne kominki z płaszczem wodnym lub kominki powietrzne.